Registrace psů

Založili jsme pro vás nový registr pro očipované pejsky. Zdarma zařazení do databáze hledaných psů v případě ztráty.

4 aktivity, které můžete provozovat se svým pejskem

4 aktivity, které můžete provozovat se svým pejskem

Sportujete rádi, ale nemáte nikoho, kdo by sportoval s vámi? Nebo chcete teprve začít, ale nemáte s kým? Máte doma pejska? Výborně. Pes je nejlepší společník aktivního života. Navíc, čím častěji budete spolu trávit čas, zlepší se váš vztah a budete si bližší. Pejsek bude také poslušnější a unavenější. Pokud ho máte v bytě, bude vám v noci krásně spát. Pejsci, kteří jsou na zahradě, také uvítají pohyb navíc.

Běhání

Psi mají z běhání velikou radost. Musíte se, ale obrnit trpělivostí, než se váš pejsek naučí přizpůsobit se vašemu tempu. Začínejte raději s menší vzdáleností, kde se pejsek naučí nezastavovat se každých pár kroků, ani neodbíhat. Podle toho, kde běháte a jak je váš pejsek poslušný ho můžete mít buď na volno, nebo si pořídit popruh a kšíry na běhání. Nezapomínejte na vodu pro sebe i pro pejska.

Plavání

Hodně pejsků plavání miluje. Pokud máte plavecké plemeno, je tohle ideální sport. Jestli pejsek ještě nikdy neplaval, je nejlepší ho vzít na jezírko, kde uvidí jiné pejsky ve vodě. Psi se jeden od druhého učí. Začínejte postupně, pejska seznamujte s vodou, a jestli se mu plavání zalíbí, můžete začít trénovat a užívat si plavání společně.

Chůze

Svižná chůze je zdravá, prospívá tělu a zlepšuje fyzickou kondici, a když k tomu přiberete i svého pejska bude vám vděčný. Ze začátku bude stačit pár kilometrů a bude vám večer krásně usínat, ale postupně budete muset kilometry přidávat. Jak vy tak pejsek si časem zvyknete.

Jízda na kole

Vašeho pejska potěší, i když ho s sebou vezmete na kolo. Ve městě sice nesmíte mít pejska u kola, ale pokud bydlíte na kraji města nebo u lesa či u pole, a máte možnost se projet pár kilometrů, není důvod proč pejska nebrat s sebou. Můžete zakoupit držák s popruhem, do kterého připnete pejskovo kšíry a můžete vyjet. Ze začátku, ale musíte pejska u kola naučit. Můžete napřed kolo vést, aby se pejsek naučil chodit vedle něj a až pochopí, že nesmí zastavovat, nebo přebíhat jak chce, můžete vyrazit. Dávejte ale pozor na tempo, zvolte raději lehčí, aby se váš pejsek neuhnal.