Registrace psů

Založili jsme pro vás nový registr pro očipované pejsky. Zdarma zařazení do databáze hledaných psů v případě ztráty.

„Bojová“ plemena psů a psi z útulku

„Bojová“ plemena psů a psi z útulku

Každý člověk má svůj názor na „bojová plemena psů.“ Někteří se jich straní a bojí se jich, jiní k nim mají odpor. Pak tu jsou takový, kteří ví, že nic jako bojová plemena psů neexistuje. Vše je jen o výchově. Jaký pán, takový pes. Žádný z těchto psů si nezaslouží být celý život za mříží v útulku nebo být uvázáni na řetězu.

Dali byste šanci psovi z útulku? A ještě k tomu pitbulovi nebo dobrmanovi? I tito psi si zaslouží spokojený život ve svém pelíšku, bezpečí a lásku rodiny.

Moji rodiče mají také pejska z útulku pitbula kříženého s boxerem. Brali si ho, když mu byl rok a i přes to kolik toho měl za sebou a přes počáteční nedůvěru si vybudovali krásný vztah. Teď je to jeden z nejmilejších psů, který má v sídlišti spousty psích kamarádů, miluje ostatní zvířata a také děti. Hodně lidí se vždy zastaví, pohladí si ho, a moc se jim líbí. Jsou ale i takový, kteří se mu vyhýbají, říkají, jak se jim nelíbí nebo si nesmyslně a velice přehnaně chrání své psy. Každý pes vycítí nervozitu nebo strach ze svého majitele a potom může útočit se záměrem chránit svého pána.

Všichni psi z útulku jsou vděční za rodinu a i přes všechna trápení, které zažili v minulosti, se snaží odpustit a získat si důvěru k novým majitelům. Je potřeba jen trocha trpělivosti. Samozřejmě ne každý pes se hodí do rodiny s dětmi nebo k dalším domácím mazlíčkům. Pokud si vybíráte už dospělého psa, vždy si ho musíte vybrat podle povahy a podle zkušeností, které s ním už v útulku mají. Potom si vyberete toho správného, který se hodí k vašemu životu.

Pokud se rozhodnete vzít si psa, je to závazek na celý jeho život.

Nepořizujte si psi, pokud jim nedokážete dát lásku po celý jejich život. Pes dokáže člověku dát hodně lásky, je věrný a ochranářský pro svou rodinu. Za to si také zaslouží vaši věrnost. Nevzdávejte se jich z důvodu, že něco zničí, nebo když si pořídíte miminko, nebo že se stěhujete. Všichni psi si zaslouží být právoplatnými členy vaší rodiny.

Nikdy nepodceňujte výchovu. Bez výchovy i z toho nejmilejšího labradora může vzniknout nebezpečný zabiják.