Registrace psů

Založili jsme pro vás nový registr pro očipované pejsky. Zdarma zařazení do databáze hledaných psů v případě ztráty.

Tři výhody a tři nevýhody pořízení si štěněte

Tři výhody a tři nevýhody pořízení si štěněte

Štěňátka jsou hodně radosti, ale i hodně starostí. Záleží na vašich možnostech, jestli si troufnete pořídit si pejska od štěněcího věku. Chce to hodně času, trpělivosti a důslednosti.

Výhody

Štěně si vychováte samy

Každý pes má svou povahu, ale pokud si ho pořídíte už od štěňátka, můžete si ho vychovat podle sebe. Je to výhoda, ale také o to větší zodpovědnost. Bude jen na vás, jestli se bude snášet s ostatními psy nebo jinými zvířaty, jestli bude hodné na lidi nebo děti, a jak bude poslušný.

Všechny jeho zážitky budete utvářet vy

Výhoda pejska od miminka je v tom, že víte, co vše ho v životě potkalo. Nebude v budoucnu poznamenaný ničím špatným, o čem nebudete vědět, protože všechny jeho zážitky nebo vzpomínky budou i vaše.

Lépe se učí

Stejně jako malé děti, i štěňata jsou učenlivější. Máte možnost ho už od útlého věku naučit jak základní povely, tak všechny, které budete chtít. Nemějte ale přehnané nároky, i když se štěně učí rychleji, stále záleží na každém pejskovi zvlášť, jak rychle se povel naučí a samozřejmě na vaší schopnosti učit.

Nevýhody

Loužičky

Každé štěně se musí naučit venkovní venčení. Záleží na každém pejskovi, jak rychle se učí, uklízet po něm můžete po dva týdny, ale i po tři měsíce. Důležité je mu vyčinit, pokud ho chytíte při činu. V žádném případě mu nemáchejte čumáček v tom, co udělal. Naučte ho slovo, při kterém vykoná potřebu venku.

Potrhaný nábytek

Ve štěněcím věku jsou pejsci velice aktivní, zvídavý a rádi vše zkouší svými zoubky. Hlavně v období, kdy se jim mléčné zuby vyměňují za trvalé. Proto můžete najít doma rozkousané boty, lino, gauč a spousty jiných věcí.

Očkování

Než štěňátko začnete seznamovat s ostatními pejsky, musíte si projít základní očkování. Než bude plně očkovaný, nesmíte s pejskem chodit mezi jiné psy, aby neonemocněl. Taky, protože je ještě malinký, nesmí chodit na dlouhé procházky. Ve štěněcím věku je dobré prvních pár měsíců dodržet pět minut venku před barák a domů.