Registrace psů

Založili jsme pro vás nový registr pro očipované pejsky. Zdarma zařazení do databáze hledaných psů v případě ztráty.

Ne každý pozná jestli překrmuje svého psa

Ne každý pozná jestli překrmuje svého psa

Nechápete, jak lidé můžou překrmovat své psy tak, až nemůžou chodit nebo břicho vláčí po zemi? Vidíte u souseda, že jeho pejsek má záda i břicho plné špeků? Říkáte si, že byste nikdy nic takového nedopustili? Nikdy neříkejte nikdy. Co vidíte u jiných, nemusíte vidět u sebe. Je těžké si přiznat, že váš pejsek má nějaké kilo navíc nebo že je už vážně hodně tlustý.

 

 

V dnešní době se snad na každou potravinu najdou názory o jejím zdraví či nezdraví. Lidem se doporučuje, co mají jíst a stejně tak, i zvířatům. Každý člověk má jiný názor na to, jak svého domácího mazlíčka krmit.

Granule nebo vařené jídlo?

Není to pravidlem, ale většinou lidé ve městech dávají přednost psím granulím a občasnému přihození od stolu. Lidé z vesnic naopak před granulemi upřednostňují vařená jídla. Povídá se, že kvalitní granule jsou pro psa lepší a bude déle žít. Naopak lidé, kteří upřednostňují vařená jídla, říkají, že pes má silnější žaludek.

Zakázané potraviny

Neřekla bych, že existuje jeden jediný správný názor a ostatní jsou špatně. Vezměte si například brambory. Někteří majitelé je psům odmítají dávat, protože je špatně stráví a jiní jimi bez problémů své pejsky ládují. Jde o to, na co je pes zvyklý, a co mu bylo dáváno už od štěněte.

Jsou potraviny, o jejichž závadnosti pro psy se dá diskutovat. Rozhodně byste se ale měli vyvarovat třeba sladkému.

Čokoláda je pro psy rozhodně špatná a i podle veterinářů psa zabíjí. Nenechte se zviklat těma psíma očima, které vás prosí o kousek toho sladkého potěšení, které zrovna jíte. Výjimkou nejsou ani koblihy, vánoční cukroví a jiné sladkosti. Psovi tím zkracujete život, a pokud bude hodně přibírat i zdraví.

Další velice nevhodnou potravinou je kofein. Psům může způsobit zvracení nebo i smrt.

Hrozny, rozinky a rybíz můžou způsobit problém s ledvinami.

Drůbeží vařené kosti se štěpí a můžou psu poškodit žaludek nebo střeva.

Další nebezpečné potraviny jsou:

  • Avokádo
  • Sůl
  • Cibule
  • Česnek
  • Oříšky
  • Jádra od ovoce např. jablek, hrušek, třešní, švestek