Registrace psů

Založili jsme pro vás nový registr pro očipované pejsky. Zdarma zařazení do databáze hledaných psů v případě ztráty.

Čipování psů

Čipování psů

V současné době si ne každý majitel svého čtyřnohého mazlíčka váží tak, jak by měl. Bohužel vznikly množírny, které mají za účelem pouze zisk. Mnoho psů pak končí špatně. Stát chce předejít takovému zacházení. Také bude jednodušší objevit majitele týraného psa.

Jak čipování probíhá

Veterinář aplikuje mikročip psům pod kůži. Čip obsahuje unikátní číslo, pod kterým může být pes zaregistrovan v registru. Tam kromě informací o psovi naleznete i informace o jeho majiteli včetně telefonního čísla.

Co čipování přináší

  • Pokud se vám ztratí pejsek, je rychlejší ho najít. V případě, že si ho neprávem někdo osvojí, máte prokazatelný důkaz, že je váš.
  • Jedná-li se o pejska, který je kříženec a není patrné jakých plemen, čip odhalí jeho původ.
  • Města nebo vesnice mají přesný přehled o počtu psů. Není tedy možné, abyste si psa zaregistrovali na někoho jiného, abyste platili nižší nebo žádné poplatky.
  • Snadněji můžete cestovat do zahraničí.

Cena čipování

Doposud povinné čipování připadalo na psa, který má „papíry“. V takovém případě chovatel popřípadě celá chovatelská stanice psa očipovala a následně cenu zahrnula v prodejní ceně. Pokud si budete čipovat psa sami, záleží na ceně daného veterináře. Není to tak, že by každý čip měl jinou hodnotu, pokud tedy porovnáváte stejný druh čipu. Cenu tedy rozhoduje to, kolik si veterinář účtuje za aplikaci daného čipu. V závěru se tedy většinou vejdete do 1.000 Kč.

Je vhodné čipovat každého psa?

Aby se stát vyvaroval situaci, že se čipování nebude dodržovat, budou stanoveny pokuty. Otázkou ale zůstává, zda je čipování opravdu vhodné pro každého psa. Je-li to nutné, pak se jistě všichni shodnou, že by se měla začít čipovat štěňata, která se narodí od tohoto roku. Co ale pes, který je v letech, je pro něj čip nutný? Co se stane, když ho čipování nějak zdravotně poznamená nebo ho nepřežije?